21 Nisan 2015 Salı

İçinde Aşk Saklı ve Westmoreland Serisi Kitap YorumuİÇİNDE AŞK SAKLI 

Judith McNaught


Arka Kapak


Whitney’in yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitney’in yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitney’in tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi… Bunu düşündüğünde bile Clayton iliklerine yayılan keskin bir acı hissediyordu. Bu kadın tıpkı onun umduğu gibi, hatta umduğundan da öte bir yaratıktı; inatçıydı, tatlıydı, şehvetliydi, küstahtı ve zekiydi… Heyecan verici bütün zıtlıkları içinde barındıran bir hazineydi. Clayton’ın hazinesiydi!


Bu kitap okuduğum ilk romantik kitaptı diyebilirim sanırım. Bu kitabı okuyana kadar aşk kitaplarının vıcık vıcık olduğunu düşünür hep uzak dururdum. Sıkıcı olacaklarını düşünürdüm. Ama Judith McNaught beni yanılttı ve itiraf etmeliyim ki yanılmaktan memnun olduğum ender anlardan biriydi.

İçinde Aşk Saklı arkadaşlarımın harıl harıl okuyup kitabın kalınlığına zıt bir şekilde bir-iki günde bitirdikleri bir kitaptı. Merak edip ve önyargılarımı bir kenara bırakıp bu kitabı okumaya başladığımda Judith McNaught'un anlatımına, yarattığı karakterlere hayran kaldığımı söyleyebilirim. Sonuç olarak da kitap bir gün bile demeden bitti tabi ki.
Judith McNaught'un bu kitabındaki ana karakterler Whitney ve Clayton; kitabı okuduğumdan bu yana yıllar geçmesine rağmen hala capcanlı aklımda.

Bu kitabı bitirdikten sonra Judith McNaught'tan daha fazla okumak istedim. Kitaplarını incelediğimde İçinde Aşk Saklı'dan sonra çıkardığı devam kitaplarını gördüğümde alıp okumak için çok beklemedim. Sizin de aynı durumda olacağınızı düşünerek devam kitaplarını da bu gönderide anlatmaya devam ediyorum :)


DÜŞLER KRALLIĞI

Judith McNaught


Arka Kapak


Bir İskoç dükünün kızı olan Jennifer Merrick, 'Kurt' lakabıyla anılan İngiliz Claymore Dükü Royce Westmoreland tarafından manastırdaki okulundan kaçırılır. Dük, düşmanlarının yüreğine dehşet salan, adını duyan herkesin dudağını uçuklatan bir savaşçıdır, ama Jennifer de onun ününü umursamayacak kadar inatçı ve yürekli bir kızdır. Ailesine saldırmak üzere olan savaşçı kendisini tutsak aldığında, ondan kurtulmak için akıl almaz bir zeka kıvraklığı ve özgüvenle, küstah, alaycı ve yakışıklı düşmanını şaşkına çevirir. 
Ancak onun güçlü kollarında aşkı bulduğu andan itibaren Jennifer için hayat; gururunun, ailesine karşı hissettiği vefa ve koruma duygularının, karşı koyamadığı bir aşkla çatıştığı tehlikeli bir tuzağa dönüşecektir...


Bu kitapla İçinde Aşk Saklı'da sonlara doğru adı geçen ve ilk Claymore Dükü olan Royce ile Jennifer'ın aşk macerasına adım atıyoruz. Kısacası zamanda biraz geri gidiyoruz.
Kitapta birbirine düşman olması gereken iki insan düşman değil de aşık olursa ne olur bunu görüyoruz. Ama McNaught yine klişe olabilecek bu konuyu öyle bir anlatımla ve öyle güçlü karakterlerle tamamlamış ki değil sıkılmak kitap bitmesin istiyorsunuz. En azından benim tepkim bu olmuştu.

Nasıl Whitney ve Clayton hafızamda kendi yerlerini edinmişlerse Jennifer ve Royce da kendi tahtlarına oturmuş durumdalar...


SEN GELMEDEN ÖNCE

Judith McNaught


Arka Kapak

Sheridan Blomleigh'in çocukluğu bir at arabasında, babasıyla birlikte mutlu bir gezgin gibi Amerikan kasabalarını dolaşarak geçmiştir. Ancak on dört yaşına geldiğinde evde kalmış teyzesinin hoşgörüsüz eğitimi altına girmek zorunda kalır.
Varlıklı genç hanımlara eğitim veren bir okulda öğretmenlik yapmaya başladığında, öğrencilerinden Charise'in bir lordla evlenmek üzere İngiltere'ye gideceğini öğrenince, hayatında yeni bir sayfa açma umuduyla ona refakatçi olmayı kabul eder. Charise, gemide tanıştığı biriyle bir limanda inip ortadan kaybolunca, Sheridan, Londra'ya tek başına gidip Charise'in nişanlısına hesap vermek zorunda olduğunu düşünür. 
Ancak Londra'da beklenmeyen bir olay olmuş ve Charise'in nişanlısı bir kazada yaşamını yitirmiştir. Kazaya sebep olan Lord Stephen Westmoreland, suçluluk duygusu içinde, limana açıklama yapmaya gelmiştir. Durumu Sheridan'a açıklamaya çalışırken, bir vincin taşıdığı ağır bir kargo genç kızın başına çarpar. Lord, kendini kaybeden Sheridan'ı evine götürüp doktoruna teslim eder.


Bu kitapla Judith McNaught bizi Whitney ve Clayton'un zamanına geri döndürüyor. Westmoreland Serisinin son kitabı olan bu kitapla Clayton'un kardeşi Stephen'ın hikayesini okuyoruz. Basit bir kaza mı bu aşka neden oldu yoksa bu kader mi bilinmez ama nişanlısını kaybetmiş ve yetmezmiş gibi hafızasından da olmuş bir genç kız karşısında bir Westmoreland erkeğini görürse ve onu nişanlısı sanırsa ne olur? İşte bu kitapta bunları okuyoruz.

Bu kitabın bir diğer güzel yanı ilk kitaptaki Whitney ve Clayton'dan da parçalar bulabilmemiz oldu bence.

Kısacası eğer romantik kitap severseniz ya da romantik kitaplara karşı önyargınız varsa ve bunu yıkmak isterseniz sizin için en doğru serilerden biri bu.
Karakterler arasında en sevdiğime karar vermeye çalışsam da sadece kendimle kavga edip bir türlü bir cevap veremediğimden sizin bir cevabınız varsa paylaşıp kim daha çok sevilmiş görebiliriz ;)

Clayton mı? Royce "Kurt" mu? Yoksa Stephen mı?

Peki kadınlarda??

Whitney mi? Jennifer mı? Sheridan mı?


1 yorum:

  1. Clayton👍👍👍👍Jennifer👸👸👸 serinin son kitabı var ama daha çevrilmedi diye biliyorum..ismi someone like You...

    YanıtlaSil