23 Mayıs 2015 Cumartesi

Biraz Müzik Biraz Ben/ Mim


Blogumun ilk mimi ile karşınızdayım. Müzikle ilgili bir mim olması da bloga değişiklik katmış oldu.
Mim için "Daha önce hiç yapmamış olanları" davet ettiği için Nora'ya çok teşekkür ederim. Kendisinin cevaplarına da bloguna da göz atın bence. Hem güzel bir blog hem güzel bir insanla tanışmış olursunuz.           Biraz Müzik Biraz Ben1- Müzik denildiğinde aklınıza ilk gelen kelime nedir?


Yaşanmışlıklar...2) Hiç müzikten bıktığınız oldu mu? Ya da dinlemeye ara verdiğiniz?


Bazen çok beğendiğim şarkıları repeat moduna koyup onlarca defa dinliyorum. Sonunda o şarkıyı tekrar dinleyebilmek için ara vermem gerekiyor ama müzikten bıkmak benim için mümkün değil gibi.3) Hayatınız boyunca hayran olduğunuz bir ses sanatçısı oldu mu? Posterlerini odanıza astığınız, fan dediğimiz türden yani.


Christina Aguilera ve Whitney Houston...Yani posterlerini falan asmadım ben daha çok kitap ve film posterleri asan tiplerdendim ama bu iki kadın benim için efsanedir.


4) Kitap okurken müzik dinler misiniz?


Ara sıra. Ama çoğunlukla kitap okurken kendimi o kadar çok okuduğuma kaptırıyorum ki ne dinlediğimi fark etmiyorum bile.5- Çok klasik ama yine de sormak istiyorum. Sizin türünüz ne?


Yine klasik bir cevap vereyim: Kulağa hoş gelen her şeyi dinliyorum. Ama Blues-Alternative Rock-Pop karışımı...6- Asla dinlemem dediğiniz bir tarz var mı?


Asla dinlemem demiyorum. Her tarzda sevdiğim birkaç şarkı var. Ama dinleme ihtimalimin en az olduğu tür arabesk.7- Size "Bir şarkıcı olsanız kim olmak isterdiniz?" desem?


Kabul ediyorum zor soruydu. Ama nedense aklıma Birdy geldi. Ses tonu, tarzı hoşuma gidiyor. 8- İmkanınız olsa ülkemizde müzikle ilgili neyi veya neleri değiştirmek isterdiniz?


Müthiş seslere sahip insanları sadece rant sağlamak amacıyla bir yaz tutup sonra unutulacak saçma şarkılarla piyasaya çıkarmalarını aklım almıyor. Sanırım bu olurdu.9 - Bu şarkı benim dediğiniz bir şarkı var mı?


Her şarkıda var biraz. Ama seçeneği ikiye indirebiliyorum sadece. The Fray- You Found Me ve Sara Bareilles- Gravity10- TV'lerde bol bol yayınlanan Talk Show programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle sunucusunun ses sanatçısı olduğu programlardan bahsediyorum.


Tv pek izlemiyorum. Denk geldiğimde izlediğim tek show da Beyaz Show. Bu nedenle bu soruya bir cevabım yok sanırım. 


11- Kim şarkı söylemesin sorusuna vereceğiniz ilk isim kimdir?


Hülya Avşar. Seda Sayan. Bu isimler şarkı söylemesin. Lütfen.Ben de bu mim için İki Kızın Kitaplığı'nı mimliyorum. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder