28 Haziran 2015 Pazar

Grey Kitap Yorumu (FSOG-4)


Grey

E L James

Grinin Elli Tonunu Anastasia'nın ağzından dinledik. Hem de tüm seriyi. Peki ya ilk kitabın Christian'ın bakış açısından nasıl olduğunu okumak ister misiniz?
Fifty Shades of Grey serisi bittikten sonra bu seriyi beğenen herkes yukarıdaki Ana gibi değil miydi?
"Daha fazlası"nı istemedik mi?
İşte Erika bu istekleri duymuş olacak ki Grey bu yıl 18 Haziranda Christian'ın doğum gününde bizlerle buluştu.

Kitap çıkar çıkmaz okudum elbette. Yorumuma gelince...

Farklıydı...Kitabı Christian Grey'in ağzından okumak gerçekten farklıydı. Sanki bambaşka bir kitap okur gibiydim. Bu kitapta Elena, iş hayatı, Grey'in düşünceleri, sorunları, kabusları, fantezileri...

Anastasia'nın ağzından okurken neler olacağından biz de en az Ana kadar habersizdik. Ama Grey'in ağzından okurken kendi evrenini idare etmek ne demek görebiliyorsunuz. Onun korkularına, içindeki karanlığa çok daha yakından tanık oluyorsunuz.

Kitapta en sevdiğim şey Grey'in en ufak şeyler için bile kendi içinde savaşmasıydı. Hissettiklerinin ona ne kadar yabancı olduğunu görebiliyorsunuz. Benim hoşuma giden bir diğer kısımsa kitabın bittiği yer oldu. İlk kitabın sonunda Ana'nın ne halde olduğunu biliyorduk, peki Christian?

Erika'nın tweetlere verdiği cevaplara göre serinin tüm kitaplarının Christian ağzından yazılma ihtimali var. Erika, ilk kitabın sevilip sevilmeyeceğine bakalım demişti ki ilk haftada tüm kitapların satılıp ikinci baskıya hazırlanılması sevildiğini kanıtlar sanırım. Bu durumda diğer kitaplar için bekleyin...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder