8 Temmuz 2015 Çarşamba

Beautiful Disaster- Tatlı Bela ve Serisi Kitap Yorumu
Tatlı Bela- Beautiful Disaster (Beautiful-1)

Jamie Mcguire

Arka Kapak

Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy karanlık geçmişiyle arasına mesafe koymuş olan, alkol kullanmayan, küfür bile etmeyen kendi halinde bir kız, fakat hayatını dövüşerek kazanan ve vücudu dövmelerle kaplı yakışıklı Travis Maddox onun hayatını değiştireceğe benziyor.
İyi kız ve kötü çocuk… Bu birliktelik bir aşkın mı habercisi yoksa bir felaketin mi?

Tatlı Bela sadece bir “bestseller” değil, uluslararası bir fenomen. Yayımlandığı günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu kitabı okumayan kalmayacak.


Arka Kapağı okuduğumda biraz abartıldığını, hatta çocukça bir klişe olduğunu düşünmüştüm. Bu nedenle de bu kitabı okumayı hep ertelemiştim. Ama ilk kitap o kadar akıcıydı ki ertesi gün yeni kitaba geçmiştim.
Şimdi neymiş bu Tatlı Bela...

Abby Abernathy...Kumardan, eski hayatından, babasından, babasının ona kazandırdığı saçma bir lakaptan olabildiğince uzaklaşmak için Eastern Üniversitesine gelen esas kızımız. 
Travis Maddox ise geçimini dövüş yaparak sağlayan, dövmeli, motorsikletli, zeki ve tek gecelik ilişkiler peşindeki esas oğlanımız.
Böyle söyleyince kitap sıradan bir iyi kız kötü çocuk klişesi gibi görünebilir. Ama ne esas kızımız tam bir iyi kız ne de esas oğlanımız tam bir kötü çocuk. Ama ikisinde de biraz ondan biraz bundan durumu var. 

Kitabın gidişatından bahsedecek olursak...İlk başları fazla eğlenceli. Ortalara doğru eğlence yerini sinir olmaya bıraksa da aynı zamanda sizi gülümsetmeye devam ediyor karakterler. Ama bu geçişler o kadar hızlı ki ne zaman kitabın başındasınız ne zaman sonuna geldiniz anlayamıyorsunuz çünkü kitap çok akıcı.

Ayrıca "En iyi eş çapkından olur" diye bir söz var ya, bu sözü kim söylediyse Travis Maddox'u kastetmiş.


Not: Bazı okurların kitabın çevirisini beğenmediklerini gördüm. Bu konuda bir yorum yapamayacağım çünkü orijinal diliyle okudum ve dili oldukça hoş. Yani eğer şansınız varsa İngilizce okumanızı tavsiye ederim.


Ayaklı Bela- Walking Disaster (Beautiful-2)

Jamie McGuire

Arka Kapak

AŞIKSAN BAŞIN BELADA!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız.
Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...
Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et.
Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı Bela'da esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan?
Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...


Bu kitabı okumak gerçekten eğlenceliydi. Tüm olayları bilmemize rağmen hikayeleri iki taraftan da dinlemek bana gerçekten zevk veriyor. Hele ki bu anlatan Travis Maddox gibi biri olunca...
Kitabın hikayesi ilk kitapla aynı elbette. Ama bu kitaptaki farklılıklar Maddox ailesine biraz daha yakından bakış ve Travis'in annesine dair bazı anıları...

İlk kitapta Travis'in Abby'e söylediği onca şeye rağmen Abby'nin Travis'in hislerini görememesine baya şaşırmıştım. Ki bu kitapta Travis'in de bu konuda benim kadar şaşkın olduğunu görebildim.
Kitap hakkında söyleyebileceğim çok bir şey yok. Çünkü ilk kitabı seven bu kitabı da sevecektir. Hatta belki daha fazla ki ben onlardanım. Travis'in ağzından anlatılan hikayeyi daha çok sevdim.

Özellikle yaz aylarında zevkle okunabilecek bir seri. Havuz başında ya da deniz kenarında okumak için bir kitap arıyorsanız ve bu seriden hala habersizseniz alın okuyun ;)

Travis'in bu şekilde sunulmasını hep çok sevdim!!Belalı Düğün- Beautiful Wedding (Beautiful-2,5)

Jamie McGuire

Arka Kapak

Abby Abernathy beklenmedik bir şekilde Bayan Maddox olmuştu. Abby ve Travis’in bir anda ortadan kaybolarak, Vegas’ta evlenmeleri hakkındaki her şey bir sırdı… şimdiye kadar.

Abby neden Travis’e bir anda evlenme teklif etmişti?
Düğünden önce neler yaşanmıştı? Bütün bunları başka kim biliyordu?
Ve en önemlisi Travis ve Abby için gerçekten bir mutlu son var mıydı?
Tatlı Bela ve Ayaklı Bela hayranlarının tüm soruları bu kitapta cevaplanıyor!


Pekala...İtiraf ediyorum bu kitabı o kadar da çok sevmedim. İlk iki kitap çok güzeldi. Aynı hikayeyi okumamıza rağmen yazar kendini tekrar etmiş gibi hissetmemiştim. Ama bu kitap sanki sadece kar amacıyla yazılmış diye düşünmeme neden oldu. Kötü değildi. Ama nedense beklediğim gibi değildi. Yani ilk iki kitabın sonunda mutlu son bulunmuşken bu kitapta sanki...Bilmiyorum bir şeyler eksikti.
Serinin genel çizgisinden düşük olduğuna inanıyorum.

Yine de Travis Maddox için değerdi.

Sadece şunu söyleyebilirim ki bu seriyi okuyanlar bu kitabı okumazlarsa çok şey kaçırmazlar. Benim düşüncem genel olarak bu. İlk iki kitap Abby ve Travis için tatmin edici bir şekilde bitti diye düşünüyorum.
Kitabı okuyacak olanlardan da ilk iki kitaptan sonra çok büyük bir beklentiye girmemelerini istiyorum.

Mrs. Maddox (Beautiful-1,5)

Bu yazarın blogda paylaştığı bir bonus bölüm niteliğinde. Bay ve Bayan Maddox'un birlikte ilk Sevgililer gününü kutlamalarını anlatıyor. 
Okumazsanız bir şey kaçırmazsınız üzülmeyin ;)Something Beautiful (Beautiful-3)

Bu kitapta America ve Shepley ikilisini anlatacak. Kitap 15 Ağustos 2015de çıkacak. Ülkemize gelir mi bilmiyorum. Sanırım bunun duyurusu için Yabancı Yayınlarını takip etmemiz gerek ;)

Abby ve Travis ikilisini okurken Mare ve Shepley de kalbimizde bir yer edindi. Kitap çıktığında nasıl olduğunu okuyup göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder