28 Temmuz 2015 Salı

Marked Men Series #1- Dövmeli Adamlar Serisi #1 Rule Kitap Yorumu


Rule- Marked Men Series #1

Jay Crownover


Bu seri hakkında ne söylesem bilmiyorum. İlk kitabını okumaya başladığımda beni bu kadar içine çekeceğini düşünmemiştim. 

Karakterimiz Rule Archer...Ailesinin ya da bir başkasının beklentilerini karşılamaya çalışmak gibi bir amacı olmayan biri. O hayatı kendi istediği gibi ve kendi kurallarına göre yaşayan biri. Ayrıca çapkın, yakışıklı, seksi, asi, dövmeli, piercingli (aklınıza gelebilecek her yerde), farklı, her an değişen saç rengine sahip, mavi gözlü...Sizce daha devam etmeme gerek var mı?
Kendisi serideki favori karakterlerimin başında geliyor. 

Shaw Landon...Çevresindeki herkes için en iyisini yapmaya uğraşan, ailesinin isteklerine göre yaşayan, çevresindekilerin ondan beklediği gibi davranmaya çalışan biri. Ama kalbi söz konusu olduğunda kimse onu ya da onun kararlarını etkileyemiyor tabi ki.

Shaw kendi ailesinden bulamadığı yakınlığı Archer ailesinde bulurken bu onu Archerların ayrılmaz bir üyesi haline getiriyor. Trajik bir kazadan sonra sarsılan Archerları bir arada tutmayı da kendine görev ediniyor. Görev tanımında ise her pazar Rule'un evini basmak, onu tipik tek gecelik ilişkisiyle paylaştığı yataktan kaldırıp arabaya binmesi için ikna etmek de var. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de Rule ve ailesi arasındaki gerginliğe tahammül etmek zorunda.

Shaw'un buna tahammül etmesinin iki sebebi var. Biri Archerlar kendi ailesi gibi...İkincisi ise evlerine adım attığı andan itibaren Rule'a aşık.

Birbirlerinden öylesine farklıymış gibi görünen iki insan aslında birbirine iyi gelen, birbirini anlayan iki kişi haline geliyor. Ama ilişkileri geçmişle ilgili kafa karıştırıcı sorulara da sahip...Ta ki sorunun cevabı ortaya çıkana ve onların olmayan bir sır onları ayırana kadar...

Kitaptaki karakterlerin hepsini çok sevmemin yanında anlatılan konu ve anlatım da çok güzel. Kitaba ilk başladığımda ilk kitabı okur beğenmezsem bırakırım diye düşünsem de diğer karakterleri de öyle çok sevip öyle çok merak ettim ki seriyi yarıda bırakmak gibi bir olasılık söz konusu dahi olmadı.

Eğer new adult- adult tarzı kitapları seviyorsanız mutlaka bu seriye göz atmalısınız. Garip bir şekilde sizi içine alıp karakterlerle arkadaş yapabilme kapasitesine sahip ;)
Ama dikkat edin, eğer dövmelere ve piercinglere zaten bir zaafınız varsa bu seri sizi onlara daha da tutkun hale getiriyor. Sonra uyarmadı demeyin ;)

Ayrıca Rule Aspendos Yayınları tarafından Türkiye'de yayımlanmış durumda, kaçırmayın. Ayrıca bu kitabın kapağına bayılıyorum!!

Serinin ikinci kitabı: Jet


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder