30 Temmuz 2015 Perşembe

Marked Men Series #3- Dövmeli Adamlar Serisi #3 Rome Kitap Yorumu


Rome- Marked Men #3

Jay Crownover

Yine bir Archer, yine bir favori. Serinin üçüncü kitabı ilk kitapta da karşılaştığımız abi Archer Rome'un hikayesi.

Rome Archer, savaştan dönmüş, bir çeşit posttravmatik stres bozukluğu yaşayan, aynı zamanda ordu hayatından normal hayata adapte olmakta zorluk çeken bir asker. Yıllarca hep bir şeyleri kontrol etmeye ve birilerini koruma içgüdüsüne göre yaşamış karakterimiz yaşadığı travmayla baş etmeye çalışırken biraz bocalasa da yine de harika biri.


Cora Lewis, herkesin ona taktığı adla Tinker Bell bir peri gibi ufak tefek ama dövme salonundaki herkesi dize getirebilecek kadar da çetin ceviz. 
Cora ilk aşkım dediği adamdan hayatının kazığını yedikten sonra artık mükemmeli arıyor. Kalbinin yeniden kırılmaması için onu mükemmel olmayan birine verecek değil. 

Ama bazen yanlış olduğunu sandığımız bir seçim doğru olabilir.
Bazen "mükemmel" kartlarda yer almayabilir ama mükemmelce kusurlu sonsuza kadar sürer.

Rome ve Cora'nın ilişkisinde oyunlar yok. Onların ilişkisi dürüst, açık ama birkaç endişeyle kaplı. 

Cora'nın rengarenk hayatı, canlılığı Rome'un griye boyanmış hayatında tutunabileceği tek gerçek haline geliyor. Rome'un o karanlığın arasında kaybedemeyeceği tek sığınak haline geliyor. 

Serinin ilk üç kitabı arasında sanırım en sevdiğim Rome oldu. Nedeni konusunda emin değilim. Belki bunun nedeni Cora'yı çok seviyor olmam ya da Rome'un kuşkusuz nefes kesici olması...belki de sorunlu kişilere karşı zaafımın olması. Bilmiyorum. Ama tek bildiğim bu seri ilerledikçe sizi kendisine daha da bağlıyor. Serinin sonuna yaklaştıkça da içinizi bir hüzün kaplamasına neden oluyor. 

Ülkemizde serinin üçüncü kitabı Rome ne zaman yayımlanacak bilmiyorum. Bunun için gözünüzü Aspendos Yayınevinden ayırmayın bence ;)

Serinin ilk kitabı Rule yorumu için buraya tık.
Serinin ikinci kitabı Jet yorumu için buraya buyurun.

Serinin dördüncü kitabı: Nash


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder