16 Temmuz 2015 Perşembe

Too Far Series- Tehlikeli Temas ve Serisi Kitap YorumuFallen Too Far- Tehlikeli Temas (Too Far Series-1)

Abbi Glines

Daha önce tanıtımını paylaştığım bir serinin yorumu ile karşınızdayım... Bir hafta oldu seriyi bitireli ama ancak yorum yapma fırsatı buldum.

Nedense bu kitabı ilk gördüğümde okuyup okumama konusunda pek emin değildim. Ama şimdi iyi ki okumuşum diyorum çünkü gerçekten kolay okunan ve eğlenceli bir seriydi. Ayrıca yaz aylarına fazlasıyla uygundu. 

Karakterlere gelince...
Esas kızımız kitabın ilk başında bir silahla karşımıza çıkıyor ve o andan itibaren ne kadar cool olduğunu kanıtlıyor. 
Esas oğlanımız...Rush Finlay *derin bir nefes alır* fazla sevdim. Yakışıklı, seksi, piercingli (lol) ama bir o kadar da tatlı. 
Yan karakterler ise en az esas karakterler kadar iyi işlenmiş. 

Kitap hakkında söylenecek çok şey yok aslında. Çünkü okuyup görmeniz taraftarıyım. Ama adından da anlaşıldığı üzere cinsellik içeren bir kitap. Gerçi serinin içinde bu konunun en az ön planda olduğu kitap da bu galiba. Okurken bunun da bilincinde olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Rush karakterinde hafif bir Christian Grey hissettim. Bu şekilde hisseden tek kişi miyim bilmiyorum. Belki de Blaire'in yemesi konusunda olan ısrarı ya da ateşli sözlerinin bana Grey'i hatırlatması bundaki etken olabilir.

Bu kitabın sonuna geldiğimde ise hemen ikinci kitaba başlayıp oluşan acıyı yok etmeye çalışmak kaçınılmaz olmuştu.

Never Too Far (Too Far Series-2)


Fazla spoiler vermek istemiyorum. Çünkü zaten kitaplar çok kalın değil. Bu nedenle bu kitap hakkındaki düşüncelerimi daha genel geçeceğim.

İlk kitabın sonundan sonra işlerin nasıl gideceğinden emin olamıyorsunuz. Ama yıllardır kitap okumanın verdiği deneyimle tahmin yürütebiliyorsunuz tabi. 

Bu kitap aşkın kalp kırıklığının üzerinden gelip gelemeyeceğini gösteriyor. Hayattaki önceliklere karar verme ile ilgili bir durum. Bu kitapta bazen Rush'a kızdım, kabul ediyorum. Ama öylesine tatlı ki bir iki sayfadan fazla sürmüyor kızgınlığım.

Rush...Aile ve geleceği arasında bir seçim yapmak zorunda hissediyor. 
Blaire...Kalbi ve beyni arasında...

Kitapta yeni sırlar ortaya çıkıyor. İlk kitaptaki yalanlar doğruluğu buluyor. Serinin ilk kitabından sonra bu kitap da beklentilerimi karşıladı kısaca. 

Bir an önce ülkemize gelmesini ve ilk kitabı okuyan okurları meraktan kurtarmasını istediğim bir kitap kendileri.

Forever Too Far- (Too Far Series-3)

Adından da anlaşılacağı gibi bu kitap "sonsuza dek mutlu yaşadılar" kitabı. Ama bu olana kadar arada geçen olaylar, yeni karakterler, merakta kalan sorular...Kitabı sıkıcılıktan kurtarmış. Hatta öyleki bu kitapla iki ayrı serinin daha temeli atılmış ve ben buna bayıldım.

Kitaptaki yan karakterlerin bazılarını öyle çok sevdim ki onlarla ilgili serileri de en yakın zamanda okumak istiyorum. (Ki tüm bu seriler ile birlikte Abbi bu büyük koleksiyonu Rosemary Sahili Serisi olarak adlandırmış.)


Her zamanki gibi original dilinde okuyabilecekler için hiç beklemeden kitapları temin etmelerini, Türkiyede yayımlanmasını bekleyenler için de ilk kitabı sevdiyseniz serinin devam kitaplarını da mutlaka okumaz gerektiğini söyleyebilirim. 

New-Adult tarzı kitaplardan hoşlananlar için yaz aylarında okunabilecek çerez tadında eğlenceli bir hikaye Blaire ve Rush'ın hikayesi.

Ayrıca serinin 4. Kitabı olarak ilk kitabın Rush'ın ağzından anlatıldığı bir kitap daha olduğunu gördüm. Henüz okumadım. Ama hikayelerin karşı tarafın gözünden anlatıldığı kitaplara bayıldığım düşünülürse o kitap da okuma listemde yerini aldı. Kitabın adını merak edenler için: Rush Too Far ;)

Elimden geldiğince spoiler vermekten kaçındığım bir yorumun sonuna geldik. Diğer kitaplarda görüşmek üzere ;)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder