17 Eylül 2015 Perşembe

Chance Series (Rosemary Beach Series #7- #8) Kitap YorumuTake a Chance

Chance Series #1- Rosemary Beach Series #7

Abbi Glines


Rush ve Blaire'in hikayesinde sevdiğim bir diğer karakter Grant idi. Chance serisi Grant ve Harlow'un hikayesi...

Ne yazık ki bu kitaptan sonra Grant'i eskisi kadar çok sevemedim. Neden diye merak ediyorsunuz, anlatacağım...


Grant Carter...Yakışıklı, dikkat çekici, çapkın ve tatlı dilli. Yani sözleriyle sahip olamayacağı bir kadın yok. Parmağını tek bir kıvırışıyla herkesi ayağına getirebilir. Ama onun istediği herkes değil. 

O Harlow'u istiyor. 


Grant, Harlow'u tanımaya başladığında başka bir sorunla karşılaşıyor. Harlow Grant'in aşık olmasına neden olacak biri. Şimdi bunda ne sorun var diyeceksiniz değil mi?
Grant'e göre bu büyük bir sorun. Öyle ki o aşık olmaktan ölümüne korkuyor...

İçinizden "korkak" diye geçiriyorsanız bir saniye bekleyip nefesinizi saklayın. Çünkü Grant'in asıl korkma nedeni birine değer verdiğinde onu kaybetmekten korkuyor. Sonrasında hissedeceklerinden...

Bunu ilk başta anlayabiliyorsunuz ama sonra...Ahh, lütfen. 
Grant'i sarsıp "Adam ol" diye haykırmak istedim. Neyse ki sanırım bu isteğimi duydu...

Yandaki görsesl tam da Grant'in hislerinin özeti: "Sen hazır olmadığım şeyler istememe ve hissetmeme neden oluyorsun"


Harlow Manning...Bu kızı sevdim. Cidden. Anlayışlı, tatlı, kibar ve dahası drama yaratmamak için her şeyi yapıyor. Duygularını içinde yaşıyor. Öyle ki Grant onun nasıl hissettiğini anlamak için soru sormak zorunda kalıyor.

Buraya kadar pek sorun yok gibi değil mi? Haklısınız. Ben de yorumumu yazarken bu kitabı neden çok sevmedim ki diye sorgulamaya başlıyordum ki aklıma geldi: NAN!

Kitaba dair sevmediğim tek şey Nan. Ve bu kızı öylesine sevmiyorum ki bütün kitap onun yüzünden sönük kaldı işte. Her neyse en iyisi bu kısmı geçelim...

Bu kitapla alakalı sevdiğim diğer şeylere gelelim: Kitap seksiydi. Cidden. Harlow deneyimsizdi ama sonlara doğru oldukça "eğlenceli" bir sahne vardı ki...Sevdim :D

Bu kitaba goodreadste 4 yıldız verdim. Bunun asıl nedenine gelelim: Kiro. 
Şaşırtıcı değil mi? Çünkü Too Far serisinde Kiro'yu hiç sevmemiştim. Ama burada Kiro ve Emily...Kiro'nun Harlow ile olan ilişkisini, onu neden daha çok sevdiğini anlamamı sağladı. Hatta Kiro'yu da anlamamı ve sevmemi sağladı. Bence Kiro ve Emily sahnesi kitabın en güzel sahnelerinden biriydi. Duygusaldı. (Kiro's Emily kitabını okumayı çok istiyorum)

Kitabın sonu her zamanki gibi merak ettirecek şekilde bitti ve tabiki sonraki kitaba hiç ara vermeden başladım...


One More Chance

Chance Series #2- Rosemary Beach Series #8

Abbi Glines

İlk kitaptaki sorunlarım bu kitapta kayboldu. Grant'i yeniden sevdim. 
En iyi kısımsa Nan çok fazla görünürlerde yoktu. Ortaya çıktığında da varlığını tolere edebilmemi sağladı neyse ki. Kabullenmek değil de tolere etmek işte...

One More Chance, duygusal sesli mesajlarla başladı. Bu kitabı da audiobook olarak dinlediğimi göze alırsak bu sesli mesajları dinlemeye bayıldım. Asıl bu mesajlar Grant'i yeniden sevmeme neden oldu.
Çok fazla spoiler vermeden bu kitap hakkında hissettiklerimden bahsedeceğim:

Grant ve Harlow bence birlikte harikalar. Onların ilişkilerini gerçekten çok sevdim. Ama onların neler olabileceğine dair korkuları, Grant'in mutluluğunu kaybetmekten korkmasına rağmen doğru olan şeyi yapmaya çalışması...Hem çok duygusal hem de çok tatlıydı. 

Harlow'un kararlılıği ve gücü ise onunla gurur duymamı sağladı. Bu kızı zaten sevdiğim göze alınırsa bu kitapta daha da çok sevdim. Yazdığı mektuplarsa...Gerçekten duygusaldı. Hele ki o mektupları yazmasının ardındaki neden cidden kalbimi acıttı. İtiraf ediyorum bazı kısımlarda gözüme bir şeyler kaçmış olabilir.Abbi Glines'ın diğer kitapları gibi bu kitapta bir çeşit peri masalıydı. Sadece daha seksi ve daha fazla zorluklar içereninden. Ve ben bu kitapları okumayı/dinlemeyi çok sevdim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder