6 Eylül 2015 Pazar

Perfection Series (Rosemary Beach Series #5 - #6) Kitap Yorumu
Twisted Perfection 

(Perfection Series #1- Rosemary Series #5)

Abbi Glines


Bu kitap...Ahh...

Abbi Glines'ın kitaplarını çok seviyorum. Tehlikeli Temas ile başlayan Rush ve Blaire'in hikayesini çok sevmiştim. Ama o kitaplarda adı geçen bir başka karakter vardı ki...
Woods Carrington. *derin bir nefes alır*

Twisted Perfection, Woods ve Della'nın hikayesi.


Woods Carrington...Ailesinin beklentilerini gerçekleştirmek, hayal ettiği kariyere kavuşmak isteyen ve bunun için yapması gerekenleri yapan biri. Ama bundan memnun değil. Hem de hiç. Woods'un hayatı onun istekleri dışında şekillenirken tüm kararları değiştirecek bir şey olur:
Woods Carrington bir gaz istasyonunda arabasına nasıl benzin dolduracağını bilmeyen bir esmerle tanışır: Della Sloane.

Della Sloane...Mental sorunları olan bir anneyle yaşayan Della'nın çocukluğu travmatik olaylarla dolu. Genç kız hayatını bir fanusta, yaşamak nedir bilmeden geçirirken bu durum değişiyor. Ama bu da travmatik bir şekilde gelişiyor...
Della sonunda kabus bir hayattan uzaklaşıp hayatı deneyimlemeye karar verirken Woods ile tanışıyor.


Çok fazla spoiler vermek istemiyorum ama şunu söyleyebilirim ki Della'nın hikayesi kalbime dokundu. Özellikle kendine ait şüpheleri, korkuları...

Woods ve Della problemleri olan iki kişiydi. Mükemmellikten uzaklardı belki. Ama onların aşkları mükemmele en yakın şeydi. Onların problemleri bile onları birbirleri için mükemmel yapmıştı.

Bu kitap tüm bu duygusal hikayenin yanı sıra aynı zamanda seksiydi. Yani cidden...
Woods Carrington, çapkın, yakışıklı, ateşli, anlayışlı, destekleyici, tatlı...Ahhh! Woods bir kadının sahip olmak isteyebileceği her şey olabilir.

Benim bu sene okuduğum kitaplar arasında kendisi fictional boyfriends listemde 3. sırada (1-Grey, 2-Hardin Scott)

Ve kitabın sonu...Abbi Glines okurları olarak buna alışkınız. Abbi Glines kitaplarının sonunda okurları merakta bırakacak bir şey bulmayı iyi biliyor. Böylece...İkinci kitaba hiç zaman kaybetmeden başlıyorsunuz.


Simple Perfection

(Perfection Series #2- Rosemary Beach Series #6)

Abbi Glines


Pekala...Başlarken şunu belirteyim ki bu kitabın yorumunu yapmakta çok zorlandım. Yani o son...
Sonu neden öyle olmak zorunda anlıyorum ama bu yine de kendimi iyi hissetmeme neden olmadı. 

Neyse...Gelelim kitaba.

Abbi Glines'ın Rosemary Beach serisini seviyorum. Altıncı kitaptayım ve bu ana kadar hepsini beğendim ki sanırım bu yeterli bir kanıt.

Öncelikle izin verin fangirl ruhumu ortaya çıkarayım: WOODS!!!
Ben bu adama bayılıyorum. Cidden. Adam tam anlamıyla bir paket. 
Yani mükemmelliğin vücut buluş hali, öyle ki ben hiçbir kusur bulamadım kendisinde.

Ben ki önceki yorumlarımdan da belli olduğu üzere kurgusal karakterlere aşık olan biriyim. Woods'a aşık olmamam mümkün değildi.


Della...Benim tatlı, zavallı Della'm. Ben bu kızı cidden çok sevdim. Onun yaşadıkları, çektikleri...Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de sevdiği kişi için bir yük olduğundan korkması, kendi geleceği için korkması...Ve tüm bunların bir hiç yüzünden olması...Yıllarca bu korkuyla yaşamasına rağmen buna gerek olmayışı... 

Bunların üzerine Neil ve Glinda ile tanışması (kim oldukları spoiler). Bu karşılaşma ve tanışma durumlarını çok sevsem de -özellikle Neil ile olan- "Hayat adil değil" diye düşünmeden edemedim. Farklı şartlarda herkesin farklı insanlar olabileceği durumu...Oldukça duygusal aynı zamanda da tatlıydı.

Ve yine geldik o sona...
Ben Woods ve Della'nın kitaplarını da audiobook şeklinde dinledim. Kitabın sonuna geldiğimde, bu kısmı dinlemek...Zordu. 

Too Far Serisini fazlasıyla sevsem de sanırım Perfection serisi benim favorim oldu. Seri henüz Türkiyede yok. Biliyorsunuz, Rush ve Blair'in hikayelerinde ikinci kitap çıkmadı henüz. Yani bu kitaba daha var. Ama İngilizce kitap okuyorsanız ve bu tarz kitapları seviyorsanız mutlaka okumanız gerek diye düşünüyorum.

Too Far Serisinin yorumu için ise buyurun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder